Aimes krēsli

Čarlzs un Reja Eimsi bija dizaineru pāris, kuri dzīvoja 20 gadsimtā un kuru dizaina darbi vēl šodien tiek uzskatīti par industrijas pionieriem un vieniem no slavenākajiem dizaineriem pasaules vēsturē. Čarls un Reja kopā veidoja dažādus mākslasdarbus sākot no savas māskliniecisās mājas līdz dažādām spēlēm. Bet viņu pats spilgtākais un populārākais veikums ir tieši mēbeļu ražošanā kur viņiem ar savu komandu izdevās izveidot daudz un dažādas ikoniskas mēbeles, bet noteikti vispopulārākā no šīm mēbelēm bija tieši viņu Aimes atpūtas krēsls, kura skaistās formas un nostrādātais dizains vēl šodien izraisa patērētāju sajūsmu un, neskatoties uz to, ka šis krēsls maksā pat vairākus tūkstošus Eiro tas ir visai pieprasīts un cilvēki arī ir gatavi maksāt šādu naudas summu.

Šis ikoniskais atpūtas krēsls pirmo reizi nonāca pārdošanā 1956 gadā, kad abi dizaineri pēc vairāku gadu darba beidzot bija gatavi šo krēslu atrādīt plašākai publikai. Sākumā televīzijā tika palaistas dažādas reklāmas kampaņas kas parādīja, kā šo krēslu lietot un kāpēc tas ir tik svarīgs. Bet vēlāk jau kampaņas koncentrējās uz to, ka cilvēkiem nevajadzētu pirkt pakaļdarinājumus, bet vajadzētu iegādāties tikai oriģinālu, jo tam ir daudzreiz labāka kvalitāte un labāki materiāli, tāpēc tas kalpos ilgāk un ir savas cenas vērts. Šis krēsls var tikt pieskaitīts vairāk kā pie stila objektiem nevis vienkāršām mēbelēm, jo tā izskats un tituls ir perfekti savienoti lai cilvēki to ieraugot un izdzirdot stāstu par slavenajiem dizaineriem, kas to izveidoja uzreiz gribētu šo krēslu iegādāties. Un patiesībā lielākā daļa no šīs cenas uzņēmumam, kas to pārdod ir peļņa, bet tā jau tas ir ar burtiski visiem luksusa produktiem kā arī mākslas darbiem, jo to cenas ar laiku aug. Bet ar šādiem produktiem, kurus var ražot tiešām vairumā ir redzams, ka to ekskluzivitāte un milzīgā cena padara tos nepieejamus lielākajai daļai sabiedrības un šī vēlme iegūt kaut ko, kas tev nav pieejams ir pārāk liela.

Čarlzs un Reja pamatā ražoja mēbeles, kas tika ražotas masveidā un tāpēc bija pieejamas lielākajai cilvēku daļai, bet šis krēsls ir viens no izņēmumiem, un, jāsaka ka viņiem šis luksusa produkts izdevās visai iespaidīgs un ieguva ļoti labu slavu un popularitāti. Tas ir ieguvis dažādas mākslas balvas un tiek izstādīts mākslas muzejos visapkārt pasaulei. Un 2016. gads būs šī krēsla 60 dzimšanas diena, kas parāda ka pat tagad pēc 60 gadiem šī ikoniskā mēbele vēl jo projām ir pietiekoši pievilcīga patērētājiem, ja viņi ir gatavi maksāt līdz pat 5000 dolāriem lielu summu par vienkāršu (īpašu) krēslu!