Auto dizains

Pasaulē ir vairāk kā 1 miljards automašīnu un katru gadu tiek saražotas tuvu pie 100 miljoniem jaunu automašīnu, kas nozīmē, ka šis tirgus ir visai iespaidīgs un tajā lielākās kompānijas sacenšas ne tikai ar automašīnu ātrumu, patēriņa rādītājiem un ietilpību, bet arī ar stilu, un stils pēdējā laikā ir ņēmis virsroku, jo patērētāji vēlas iegādāties tikai skaistas automašīnas un vēl vēlas lai tās būtu arī praktiskas un ar mazu patēriņu. Tieši tāpēc ir izveidojusies vesela industrija, kas ir auto dizains, kur galvenie darboņi ir automašīnu dizaineri, kuriem ir jāzina, gan auto dizains, gan arī industriālais dizains un vispārīgie mākslas un dizaina ievirzieni populārajā kultūrā. Automašīnas dizaineriem ir jāveido gan automašīnas ārējais , jeb eksterjera dizains, ko visu laiku redz citi cilvēki un dodoties uz auto arī pats tā īpašnieks, kā arī iekšējais jeb interjera dizains un vēl arī krāsu un materiālu dizains. Automašīnas veidošanā parasti iesaistās veselas dizaineru komandas kurām ir jāzina gan jaunākās tehniskās specifikācijas, kādas ir iesējams ievietot šādā transportlīdzeklī, gan arī aptuvenais to cilvēku profils, kas šādus auto iegādāsies. Kad ir uzzināta visa šī informācija tad parasti sākas automašīnas dizaina zīmēšana, kur no sākuma tiek uzskicēti dažādi modeļi ar vispārīgām līnijām, un pēc tam tiek izvēlēts viens un tas turpināts ar jau detalizētākiem zīmējumiem. Un paralēli arī tiek taisīti datora modeļi un izprintēti modeļi, līdz tiek nonākts pie viena koncepta dizaina, kurš varētu būt īstais un tad šis dizains tiek izveidots no māla pilnā automašīnas izmērā. No māla tas tiek taisīts tāpēc, lai dizaineris varētu pēc tam viegli pielabot dažādas vietas, kad ir redzams, kā automašīna izskatās pilnā izmērā. Un pēc šīs pielabošanas, kad ir izveidots jau nostrādāts dizains šis māla objekts tiek aplīmēts ar plēvi lai redzētu īstās krāsu iezīmes un kā dažādas auto līnijas atstaro gaismu. Pēc gatavā auto māla dizaina aplīmēšanas notiek tā rūpīga ieskenēšana datorā, lai varētu tikt izveidots 3D datorgrafikas modelis kuru pēc tam tad ar 3D printeriem ir iespējams atkal izveidot jau no materiāliem, kas būs tuvāki auto patiesajam izskatam.

Parasti auto dizainā un tā izstrādē tiek ieguldītas neskaitāmas cilvēkstundas, kur galvenais dizaineris, kas ir atbildīgs par šo auto radīšanu vada veselu komandu gan iekšējā dizaina gan ārējā dizaina radīšanai. Arī iekšējais dizains nav nekāds vieglais, jo automašīnai ir jāizskatās labi no vadītāja skatpunkta un arī jābūt ērtai un viegli lietojamai. Tāpēc arī tiek veidots dizains, kas tiek tendēts tieši ap pašu vadītāju, bet iekļaujot arī elementus pasažieriem. Tiek veidotas līnijas, pogas un dažādu tehnisko lietu izkārtojumi kas beigu beigās arī nonāk pie viena galvenā dizaina specifikācijas, kas būtu tikpat kā pabeigts. Bet tad vēl iesaistās arī materiālu un krāsu dizaineris, kurš tad visu iepriekš darīto savieno ar reālo dzīvi mēģinot dažādus materiālus un krāsa un to toņus, lai padarītu šo automašīnu par tiešām kaut ko neatvairāmu, bet tajā pat laikā arī praktisku un ērtu. Tiek lieta gan plastmasa gan āra gan metāls gan koks un dažādi citi materiāli. Un kopumā tad arī lēnām notiek paša dizaina izveidošana līdz tiek pielikts pēdējais punkts un auto tiek nodots tālāk ražošanas departamentam, kas savukārt mēģina izdomāt, kā pēc iespējas efektīvāk šādu auto izveidot.

Auto dizains gan iekšējais gan ārējais ir ļoti svarīgs, jo diezin vai patērētāji gribēs braukt ar četrkantainiem auto, ja visapkārt ir izveidoti smuki un gludi spēkrati, kas jau pa gabalu ir pamanāmi un liek cilvēkiem atskatīties!