Finanšu dizains

Katra cilvēka finansiālā situācija viņam ir visai svarīga un tāpēc, ka nauda spēlē aizvien stiprāku un stiprāku lomu šī brīža sabiedrībā, tad bez tās izdzīvot ir gandrīz vai neiespējami. Bet lai gan cik interesanti tas neliktos, tomēr pat ar naudu un finansēm ir saistīti dizaineri, kas veido gan kreditoru mājas lapas, gan kredītkartes un pat pašas naudas dizainu, kā arī funkcionālos dizainus gan bankās, gan bankomātos gan arī internetā ņemot kredītus vai arī maksājot par precēm vai pakalpojumiem. Šie speciālisti tad arī veido visas iepriekš minētās lietas, lai tās būtu funkcionālas un pievilcīgas patērētājam.

Kredītkartes dizains
Kredītkartes it tie finanšu rīki, ko mēs izmantojam katru dienu un nav īsti svarīgi vai šī karte ir īsta kredītkarte vai debetkarte kur tu vari maksāt tikai no naudas, kas tev patiesībā ir. Šo karšu forma, krāsas un attēli visi ir tikuši izveidoti tā, lai liktos pēc iespējas pazīstamāki un zināmāki. Tie, kas veido kredītkartes saprot, ka šai kartei ir jākļūst par cilvēka mīļāko objektu jo pretējā gadījumā tās netiks izmantota tik bieži cik banka uzskata par adekvātu. Un ne jau par velti kredītkartes reti maina savu dizainu, bet pamatā visas ir vienādas. Tas viss ir tāpēc, lai lietotāju tās uzreiz atpazītu un viņiem būtu skaidrs ar ko ir darīšana, gluži tāpat, kā ieraugot Apple datoru vai CocaCola logotipu uz dzēriena pudeles.

Naudas dizains
Lai gan naudas maiņa notiek pietiekami reti, tomēr kad tas notiek, tad ir vajadzīgi dizaineri kas šo naudu padarīs no vienas puses atpazīstamu un patīkamu, bet no otras puses arī drošu un grūti viltojamu. Šeit jau atkal tiek izmantots gan dizaina gan arī funkcionālais rādītājs, jo naudas zīme kas vienkārši izskatīsies labi nebūt nebūs tik droša kā tā, kurai ir ievietoti dažādi pret-viltošanas elementi. Naudas zīmes gan monētu gan papīra formātā parasti attēlo vai nu slavenus cilvēkus vai arī nacionālus simbolus lai radītu patīkamu un labu iespaidu visos naudas lietotājos, bet it sevišķi tajos cilvēkos, kas šo naudu lieto ikdienā un tie pamatā tad ir arī dotā reģiona iedzīvotāji.

Funkcionālais dizains
Un pēdējo šodien pieminēsim funkcionālo dizainu, jo lai gan liekas, ka ar finansēm nav nekas tāds saistīts, ko vajadzētu mēģināt izveidot ar funkcionālā dizaina palīdzību, tomēr bieži vien atrodas visādas lietas, par ko mēs nebijām domājuši. Piemēram, kad tu vēlies aizņemties bezprocentu kredītu no kāda ātrā kreditora tad tu to vari izdarīt daudz ātrāk nekā dodoties uz banku. Un tad šī ātruma sakne tad arī ir funkcionālais dizains, jo nebanku kreditori lai varētu konkurēt ar bankām ir izveidojuši daudz ātrāku un pieejamāku pakalpojumu, kuru tad cilvēki arī ikdienā izvēlas izmanto daudz vairāk nekā banku kredītus.