Interjera dizains

Cilvēks ir ļoti vizuāls un praktisks un tāpēc arī mums patīk viss, kas ir skaisti izveidots un tieši tādas pašas domas parasti ir arī par mājokļa, offisa vai citu telpu iekšējo dekorāciju un arhitektūru. Tad šī profesija, kas nodarbojas ar kādas telpas iekšējo dizaina veidošanu gan sākot ar remontdarbiem līdz beidzot ar dekorācijām, mākslas darbiem un mēbelēm. Parasti izšķir divas atsevišķas profesijas, kur viena ir interjera dizaineris, kura ietver visas telpas noformēšanu un izveidi izņemot pašus celtniecības darbus, bet otra ir interjera dekorators, kas tad pamatā tikai noformē jau gatavu telpu ar mēbelēm, tapetēm, krāsu un mākslas darbiem. Šīs divas profesijas parasti tiek jauktas un tās tiek uzskatītas par vienu un to pašu, bet interjera dizaineris ir daudz specifiskāks un viņam ir jāprot ne tikai izveidot skaistu skatu, bet arī to padarīt funkcionējošu sākot jau ar sienu novietojumiem un stūru izliekumiem līdz mēbelēm, apgaismojumam un visu citu, kas tiek ievietos telpā.

Agrākos laikos interjera dizaineri bija paši arhitekti, kas tad arī izveidoja iekšējās māju sienas un tās veidoja tā, lai istabas būtu pēc iespējas izdevīgākas un varētu veikt savas nepieciešamās funkcijas. Bet, jo šī profesija palika attīstītāka līdz ar modernajām tehnoloģijām, milzum lielo priekšmetu un celtniecības materiālu klāstu, kā arī cilvēku estētisko maņu uzlabošanos, tad arī radās speciāli interjera dizaineri. Parasti šis cilvēks tiek iesaistīts jau ēkas plānošanas un celtniecības darbos, lai varētu dot padomus, kā un kur labāk izvietot logus, durvis sienas kā arī kādi izliekumi un griestu augstumi ir labāki. Tad pēc tam, ka ēka ir pabeigta no ārpuses, tad interjera dizaineris ķeras klāt pie sava galvenā darba un tas ir telpas noformēšana sākot ar grīdas un griestu izveidi, sienu noformēšanu un, pašās beigās arī mēbeļu iegādi, apgaismojuma izveidi un arī mākslas darbu un dažādu dizaina elementu izstrādi. Lai gan liekas, ka šis darbs varētu būt viegls, tomēr šim cilvēkam arī ir nepieciešamas visai plašas zināšanas sākot ar zināšanām par mākslu un to, kā dažādi priekšmeti vai krāsas labāk izskatās kopā līdz visu iespējamo materiālu klāstam, kas tad var tikt izmantoti. Šim dizainerim ir jādomā par materiālu ne tikai skaistumu bet arī izturību un funkcionalitāti, jo ne viss, kas ir skaists var arī tikt tiešām labi tikt izmantots ikdienā.

Interjera dizainerim ir jāpārzina arī mēbeles un to izvietošanas prasmes lai tās būtu gan funkcionālas gan arī skaistas un radītu simetriju cilvēka acīs, kam tam arī būtu jānodrošina šī skaistuma sajūta. Interjera dizainerim ir jāmāk saprast no sava klienta visas viņa vēlmes un pēc tam tās ievērojot, kā arī ievērojot klienta budžetu ir jāmēģina realizēt šīs ēkas iekšienes projekts un tas viss aizņem visai ievērojamu laika un pacietības devu jo ne vienmēr ir iespējams saprast ko cilvēki vēlas un arī ne vienmēr ir tik viegli iekļauties atvēlētajā budžetā.