Pasaulē slavenākie dizaineri (turpinājums)

Valentino Garavani

Valentino Garavani ir dzimis 1932. gadā, Itālijas ziemeļos. Jau kopš pašas bērnības viņš interesējās par modi un guva pirmās iemaņas šajā jomā pie vietējiem dizaineriem. 17. gadu vecumā, vecāki viņam palīdzēja pārcelties uz dzīvi Parīzē. Tur viņš mērķtiecīgi uzsāka gatavoties dizainera modelētāja profesijai, iepazinās ar mākslu un apguva dizaina pamatus. 1962. gadā Florencē notika starptautiskā Valentino debija. Pēc slavenā notikuma, jaunais modelētājs saņēma daudz pasūtījumu no ārzemju pircējiem, presē tika publicēts daudz pozitīvu atsauksmju. 60. gados, jaunais un drosmīgais dizainers modelētājs savus paraugus aizsūta Amerikas Pirmajai Lēdijai un modes ikonai Žaklīnai Kenedijai. Viņa bija apburta ar viņa darbiem un pat vēl vairāk, viņa izvēlējās vienu no viņa tērpiem savām kāzu svinībām. Pateicoties savam drosmīgajam gājienam, itāļu dizainers, kļuva par autoritāti Ziemeļamerikā.

Džanni Versače

Apbrīnojami talantīgs un neizsakāmi harizmātisks dizainers – modelētājs. Viņam izdevās, ar savu īpašo stilu iegūt visiespaidīgo personu modes pasaulē, labvēlību. Viņi pienācīgi novērtēja ne tikai izsmalcināto trikotāžas apģērbu, bet arī lieliskās meistara idejas. Modelētāja mūza vienmēr ir bijusi māksla. Pateicoties mākslai tika radīti ekstravaganti dizaini. Iesākumā, viņa kolekcijās bija sastopams tikai sieviešu apģērbs, bet pēc neilga laika viņa kolekcijās parādījās arī vīriešu apģērbs. Džanni Versače nekad nav slēpis savu seksuālo orientaciju. Vienpadsmit, savas dzīves gadus viņš ir nodzīvojis kopā ar medelētāju Antonio d’Amiko. Slavenais dizainers, Džanni Versače, tika nošauts 15. jūlijā 1997. gadā. To izdarīja sērijveida slepkava Endrjū Kjunenens bez acīm redzamiem iemesliem. Pēc neilga laika, arī slepkava gāja bojā. Tas notika uz viņa personīgās jahtas, kur to ielenca policija.

Ralfs Lorens

Ne jau visi dizaineri ir spējīgi būt labi biznesmeņi un otrādi, ne jau visi biznesmeņi ir spējīgi būt labi dizaineri. Bet cilvēks, kurš ir spējis sevī apvienot abas šīs īpašības eksistē un tas ir amerikāņu modelētājs Ralfs Lorens. Viņa īstais vārds ir Ralfs Lifšics, dzimis viņš ir 1939. gadā, Ņujorkā, nabadzīgā ebreju imigrantu ģimenē no Baltkrievijas. Jau kopš pašas bērnības viņš nēsāja sevī “amerikāņu sapni”. Jau skolā, savā pirmajā sacerējuma viņš uzrakstīja, ka vēlās kļūt par miljonāru. Modes pasaulē, pirmo reizi viņš sevi pieteica ar platām kaklasaitēm, kuras bieži vien tika šūtas no nestandarta audumiem. Skaisti aksesuāri tajā laikā bija ļoti izplatīti. 60. gadu beigās, viņš sāka tirgot savas kaklasaites dažādos Ņujorkas veikalos. Nepagāja ilgs laiks un par jaunā dizainera interesanto stilu jau sāka runāt. Viņš un viņa stils bija kaut kas neatkārtojams, bet viņa kaklasaites brīžiem pat izaicinošas. Ralfs Lorens mācēja veiksmīgi izmantot savu popularitātes vilni, viņš ātri piesaistīja investorus un radīja divus dizaina virzienus: uzvalkus vīriešiem un sievietēm, kā arī ikdienas apģērbu. Rezultāti nelika sevi ilgi gaidīt – viņa kolekcija bija veiksmīgi izpārdota pašos labākajos un dārgākajos modes veikalos. Brīvais stils, kurš iemiesoja sevī visus amerikāņu kultūras smalkumus, ātri vien padarīja jaunu biznesmeni par slavenību.

Rojs Holstons Froids

Pasaulei viņš ir vairāk pazīstams ar vārdu Holstons. Viņš piedzima 1932. gadā, Aiovā. Viņa darbus no citu dizaineru darbiem vienmēr varēja atšķirt pateicoties tādām īpašībām, kā maigums un seksualitāte. Šis īpašības ir neatņemami kultūras elementi, kura valdīja 70. “disko” gados un kura satrieca visu pasauli ar savu brīvību. Par caurlaidi uz augstāko modes pasauli, modelētājam iesācējam, kalpoja cepures, kuras viņš sāka šūt tad, kad bija vēl pavisam jauns. Savu pirmo veikalu viņš atvēra 1957. gadā un kopš tā laika, viņš sāka sevi dēvēt vienkārši par Holstonu. 1968. gadā dizainers atvēra pats savu Modes namu Medisona avēnijā. Viņa klienti bija: Elizabete Teilore, Laiza Minelli, Lorens Beikols, Kendis Bergens, Bianka Džegere. “Dizainers ir tik labs, cik labi ir cilvēki, kuri nēsā viņa šūto apģērbu”- tā teica Holstons. Bet viņš pats – bija vienkārši lielisks. Bet, pats viņš lietoja narkotikas un pienāca brīdis, kad viņš vairs nevarēja tikt galā ar savu darbu. Tieši, narkotiku dēļ, viņš nevarēja laikā izpildīt pasūtījumus un tika atlaists, pats no savas kompānijas. Holstons nomira no AIDS, 1990. gadā.
Turpinājums nākamajā rakstā.