Pasaulē slavenākie dizaineri

Modes un kultūras pasaule, nu jau vairākus gadu desmitus atrodas dažu cilvēku varā. Atšķirīgi stili, kādreiz kardināli pretēji (sākot ar klasiskiem un beidzot ar elektriskiem), vienmēr iespaidoja, iespaido un iespaidos to, kā mūsdienīgie dizaineri izturas pret savu darbu. Pasaulē slavenākie apģērbu dizaineri iespaido miljoniem cilvēku – “uzspiež” viņiem savu gaumi. Par šiem cilvēku gaumes “manipulatoriem”, tad arī būs šis raksts.

Koko Šanele

Pirmā, par ko būtu vērts pastāstīt, ir apburošā francūziete, sieviete – dizainere – Koko Šanele. Viņa bija tā, kurai bija lemts apgriezt sieviešu modi ar kājām gaisā. Viņa ir dzimusi 1883. gada, 19. augustā. Pateicoties Koko Šanelei, sievietes atbrīvojās no korsešu žņaugiem un citiem, ļoti neērtiem “tradicionālās” sieviešu garderobes elementiem. Koko Šanele, īstajā vārdā, Gabriela Bonī, bija visīstākā fantazētāja un nemieru cēlājā, tāpēc viņa arī izvēlējās sev jaunu vārdu un no Gabriēlas pārvērtās par Koko. Viņas dziedātājas karjera, beidzas tikpat ātri, kā iesākās, bet, kā izrādījās meitene bija dzimusi paveikt pavisam citiem, daudz lielākiem darbiem. Viņa priekšroku deva tikai tam apģērbam, kurā viņa jutās ērti un brīvi, bet šis apģērba stils, vairāk atgādināja vīriešu, nevis sieviešu apģērbu stilu. Pirmo vilnas jaku ar pogām, viņa uzšuva sev pati, jo viņa tiecās virsū vairs nevilkt nekādas virsdrēbes. Viņa kļuva, par vienu no slavenākajām, sieviešu sporta apģērba radītājām. Nerimstošas alkas izpausties un brīvība pamudināja Koko Šaneli radīt pilnībā jaunu stilu modes pasaulē.

Īvs Sen Lorāns

Visa pasaulē slavenais modes noteicējs Īvs Henrijs Donats Metjū Sen Lorāns ir dzimis 1936. gadā, Alžīrijā. Viņa unikālo talantu, daudzi bija pamanījuši jau zēna bērnībā. 17 gadu vecuma, Īvs piedalās jauno dizaineru konkursā. Konkursa noslēgumā nominācijā “Vakarkleitas” viņš pirmo vietu dala Lagerfeldu. Tieši tajā brīdī, Īvam Sen Lorānam, izdevās “atvērt sev logu uz Eiropu”. Viņa skicēm uzmanību pievērš, pasaulē slavenā žurnāla Vogue redaktors. Mišelu de Brunofu stipri iespaidoja jaunā mākslinieka darbi, tāpēc prestižajā žurnālā tika nopublicēti daži viņa zīmējumi. Tas, topošajam māksliniekam, kalpo par vienu no labākajām rekomendāciju. Pavisam drīz Īvs Sen Lorāns iepazīstas ar slaveno Kristiānu Dioru. Kristiāns Diors, uzreiz atzina sava asistenta Īva profesionālismu un unikālumu. 1957. gadā, Kristiāns Diors mirst pēc pārciestā infarkta un atstāj sava Modes nama priekšgalā jauno Īvu Sen Lorānu, kuram tajā brīdī bija tikai 21 gads. Jau pēc pieciem gadiem veiksmīgais dizainers atver pats savu modes namu “yves Saint Laurent, kuram viņš veltīja, 40 savas dzīves gadus. Visā pasaulē slavenais modes dizainers nomira 2008. gadā no smadzeņu audzēja.

Džordžio Armani

Džordžio Armani ir dizainers ar unikālu pasaules redzējumu. Dzima, slavenais mākslinieks 1936. gadā. Savu karjeru Armani uzsāka no pašas apakšas. No sākuma viņš iekārtojās par palīgstrādnieku vienā no lielākajiem veikaliem Milānā “Rinascente”. Sākot ar 1961. gadu itāļu dizainers, gandrīz desmit savus dzīves gadus velta slavenajam Nino Čerutti Modes namam, bet pirmo Džordžio Armani kolekciju, pasaule ieraudzīja 1974. gadā. Modeļu demonstrēšana beidzās ar milzīgiem panākumiem un jau 1975. gadā, Itālijā, tika radīta kompānija “Giorgio Armani s. P. a.”. Šobrīd viņš ir viens no izcilākajiem modes noteicējiem visā modes pasaulē. Zem šī zīmola tiek ražotas kolekcionārās, ekskluzīvās un vienkārši skaistās vīriešu un sieviešu apģērbu kolekcijas, apavu kolekcijas, galantērija, aksesuāri, pulksteņi un juvelierizstrādājumi. Armani atkal ir radījis vīriešu uzvalka siluetu, kurš vīriešu modes pasaulē ir kļuvis par elegantuma un nepiespiestības simbolu. Visi, Armani, piedāvātie dizaina risinājumi joprojām ir populāri un ar laiku tikai pierāda savu elegantumu.
Turpinājums nākamajā rakstā.